ماینینگ در دسترس ترین راه برای داشتن بیت کوین

ماینینگ شبکه ای بیت کوین networkmining.ir

در سیستم های مالی سنتی، دولت ها به سادگی پول بیشتری را هنگام نیاز چاپ می کنند. اما در بیت کوین، پول چاپ نمی شود، بیت کوین ها از یک معدن نامحدود استخراج می شود. کامپیوترهای سراسر جهان برای استخراج بیت کوین با هم رقابت می کنند. هر بار که هر کامپیوتر با موفقیت یک هش ایجاد می کند، مقداری بیت کوین دریافت می کند.

ریشه ماینینگ در کجاست؟

به دلیل ماهیت غیر متمرکز ارزهای دیجیتال، برای تولید آنها نیاز است تا کاربران سراسر دنیا تجهیزات کامپیوتری خود را در اختیار شبکه محاسباتی قرار دهند. البته این سخاوتمندی کاربران بدون پاداش نخواهد بود و به میزان توانایی سیستم آنها در حل محاسبات پبچیده برای ایجاد بلوک جدید، به آنها پاداش تعلق خواهد گرفت که این پاداش در قالب ارز دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و… در اختیار آنها قرار میگیرد.

ماینینگ در لغت به معنی استخراج از معدن است. استخراج از معدن سخت ترین شغل دنیا محسوب میشود. اما به عنوان مثال فردی که سختی کار در معدن را میپذیرد ممکن است به چیزی قیمتی نیز دست پیدا کند(البته نه در شکل فعلی آن و کارگران زحمت کش معدن). ماینینگ بیت کوین نیز به همین صورت است. فردی که خدماتی به شبکه در راستای حل محاسبات پیچیده ارائه میکند قطعا بدون پاداش نخواهد ماند. در واقع بیت کوین  پاداشی است که از تلاش ماینرها برای انجام محاسبات شبکه ایجاد شده و در اختیار آنها قرار میگیرد. در این بین هرکس تلاش بیشتری کند پاداش بیشتری نیز دریافت خواهد کرد و عدالت در این سیستم کاملا برقرار است.

ماینر به چه کسی میگویند؟

فرد یا افرادی که در فرآیند استخراج یا ماینینگ بیت کوین مشارکت میکنند را ماینر میگویند.

انواع ماینینگ

ماینینگ را می‌توان به سه بخش سخت افزاری، نرم افزاری و پلتفرم دسته بندی کرد.

ماینینگ سخت افزاری

این نوع ماینینگ مربوط به شبکه هایی است که بر مبنای گواه اثبات کار (POW) کار می‌کنند؛ مانند بیت کوین، اتریوم و…

این طریقه‌ی ماینینگ به سخت افزارهای قدرتمند مانند کارت های گرافیکی و CPUهای با توان پردازشی بالا نیاز دارد، که در عین اینکه سرعت بالایی دارند انرژی بسیار زیادی را مصرف می‌کند. همین امر باعث شد تا ماینینگ سخت افزاری از طریق کارت های گرافیکی و CPUها کم کم منسوخ شوند و به جای آن ASIC ارائه شود که مصرف انرژی بسیار کمتری دارد.

ماینینگ نرم افزاری

این نوع ماینینگ نیاز به استفاده از سخت افزارهای قدرتمند ندارد، بلکه بیشتر میزان دارایی فرد ماینر است که در فرآیند ماینینگ دخیل و موثر است. شبکه‌هایی که ماینینگ آنها به این صورت است، با ساختار مبنی بر گواه اثبات کار (POW) متفاوت است و شبکه‌ی آنها بر مبنای روش‌هایی مانند گواه اثبات سهام (POS) و DPOS و… کار می‌کند. شبکه‌ی کوین ها و توکن هایی مانند لیسک، استیم، ویوز و… اینگونه کار می‌کند. ماینر در این شبکه با گرو گذاشتن مقدار مشخصی از توکن خود در شبکه مورد نظر، شروع به فرآیند ماینینگ می‌کند.

پلتفرم

این نوع ماینینگ به سخت افزار قدرتمند و یا به کوین و توکن برای ارائه سرویس به شبکه نیاز ندارد. در این روش از طریق پلتفرم های تعبیه شده می‌توان خدمتی در اختیار شبکه قرار داد و پاداشی از جنس ارزهای دیجیتالی دریافت کرد. این خدمات مانند در اختیار گذاشتن بخشی از هارد، CPU، کارت های گرافیکی و… می‌باشد که بنا بر سازوکار هر پلتفرمی نحوه‌ی ارائه سرویس به شبکه آن متفاوت است. برای این نوع ماینینگ می‌توان شبکه‌های گولم، استورج، سیا و … را مثال زد.

جمع بندی

ماینینگ در حال حاضر بخشی جدا نشدنی از دنیای ارزهای رمزنگاری شده است. هر فردی می‌تواند با فراهم کردن شرایط مربوط به ماینینگ مختص به هر شبکه اصطلاحا یک ماینر شود و در ازای ارائه خدمات به شبکه پاداش دریافت کند. این پاداش در قالب ارز دیجیتالی شبکه مورد نظر می‌باشد.

بیت‌کوین‌ها عموماً از راه فعالیت‌های استخراج (ماینینگ) که همان فرایند پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین است، بدست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمندی است.

اما اگر سخت افزار قدرتمند در اختیار ندارید و از علاقه مندان به ماینینگ بیت کوین هستید، میتوانید مجموعه ماینینگ خود را به کمک دوستانتان ایجاد کنید و گسترش دهید. با این کار درآمد شگفت آوری از ماینینگ بیت کوین خواهید داشت!

دانلود مرورگر cryptotab از سایت networkmining

دانلود و نصب آن کمتر از یک دقیقه زمان میبرد!

6 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۱۶ votes, average: ۴.۶۹ out of ۵)

Loading...