بیت کوین چاپ نمی شود، مانند دلار و یورو، بلکه آنها توسط رایانه های سراسر جهان با استفاده از نرم افزار رایگان تولید می شوند.

ماینینگ شبکه ای بیت کوین networkmining.ir

برای برطرف کردن برخی از سردرگمی اطراف بیت کوین، ما باید آن را به دو جزء تقسیم کنیم: از یک طرف، شما با مفهوم بیت کوین-The-Token (قطعه ای از کد است که نشان دهنده مالکیت یک مفهوم دیجیتال است – مانند نوع مجازی IOU) و از سوی دیگر، با مفهوم پروتکل بیت کوین (یک شبکه توزیع شده ای است که حاشیه ای از توازن bitcoin-the-token را حفظ می کند) رو به رو هستید که هر دو به عنوان “بیت کوین” نامیده می شوند.

این سیستم امکان پرداخت را بین کاربران فراهم می کند بدون عبور از یک مقام مرکزی، مانند یک بانک یا درگاه پرداخت. بیت کوین ایجاد شده و نگهداری می شود. بیت کوین چاپ نمی شود، مانند دلار و یورو بلکه آنها توسط رایانه های سراسر جهان با استفاده از نرم افزار رایگان تولید می شوند.

این نخستین نمونه است از آنچه امروز ما به عنوان ارز رمزنگاری شده می شناسیم. یک کلاس دارایی در حال رشد است که برخی از ویژگی های ارزهای سنتی را با تایید بر اساس رمزنگاری به اشتراک می گذارد.

چه کسی آن را ایجاد کرد؟

یک توسعه دهنده با نام مستعار Satoshi Nakamoto پیشنهاد بیت کوین در سال 2008 را به عنوان یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر اثبات ریاضی ارائه کرد. ایده این بود که یک وسیله مبادله، مستقل از هر مقام مرکزی ایجاد کند که می تواند به صورت الکترونیکی، به صورت امن، قابل اثبات و غیر قابل تغییر منتقل شود.

تا به امروز هیچ کس نمی داند که ساتوشی ناکاموتو واقعا چه کسی است.

در چه روش هایی از ارزهای سنتی متفاوت است؟

اگر هر دو طرف مایل باشند می توان از بیت کوین برای پرداخت هزینه های الکترونیکی استفاده کرد. به این معنا، آن مانند دلارهای معمولی، یورو یا ین است که به صورت دیجیتال نیز معامله می شوند.

ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین به شرح زیر است:

1-تمرکززدایی

مهمترین ویژگی بیت کوین این است که غیر متمرکز شده است. هیچ موسسه واحد کنترل شبکه بیت کوین را ندارد. این برنامه توسط یک گروه از برنامه نویسان داوطلب نگهداری می شود و توسط یک شبکه باز از رایانه اختصاص داده شده در سراسر جهان اجرا می شود.

بیت کوین با حل ترکیبی از رمزنگاری و انگیزه های اقتصادی، “مشکل هزینه دوگانه” ارزهای الکترونیکی را حل می کند (که در آن دارایی های دیجیتال به راحتی می توانند کپی و دوباره استفاده شوند). در ارزهای الکترونیک fiat، این عملکرد توسط بانک ها انجام می شود، که به آنها کنترل سیستم سنتی می دهد. با بیت کوین، یکپارچگی معاملات توسط یک شبکه توزیع شده و باز نگهداری می شود که متعلق به هیچ کس نیست.

2-عرضه محدود

ارزهای فیات (دلار، یورو، ین و غیره) دارای عرضه نامحدود هستند – بانک های مرکزی می توانند هرزمان که خواستند آنها را تولید و یا ارزش آن ها را نسبت به یکدیگر دستکاری کنند.

از سوی دیگر، با بیت کوین، عرضه به شدت توسط الگوریتم اساسی کنترل می شود. تعداد کمی از بیت کوین های جدید هر ساعت صاف می شود و همچنان این کار را با کمترین میزان ادامه می دهد تا حداکثر 21 میلیون عدد برسد. این باعث می شود بیت کوین جذاب تر به عنوان یک دارایی باشد – در نظر سنجی، اگر تقاضا رشد کند و عرضه باقی می ماند، ارزش افزایش خواهد یافت.

3 – نام مستعار

در حالی که فرستندگان پرداخت الکترونیکی سنتی معمولا (برای اهداف تأیید و رعایت مقررات ضد پولشویی و سایر قوانین) شناسایی می شوند، کاربران بیت کوین به طور نظری در نیمه ناشناخته عمل می کنند. از آنجا که هیچ اعتبار مرکزی وجود ندارد، کاربران هنگام ارسال بیت کوین به کاربر دیگری نیازی به شناسایی خود ندارند. هنگامی که یک درخواست معامله ارائه می شود، پروتکل همه معاملات قبلی را بررسی می کند تا تأیید کند که فرستنده دارای بیت کوین ضروری و همچنین اختیاری برای ارسال آنها است. سیستم نیازی به دانستن هویت او ندارد.

در عمل هر کاربر بر اساس آدرس کیف پول خود شناسایی می شود. با انجام برخی کارها، معاملات می توانند این راه را دنبال کنند.همچنین اجرای قانون ، روشهای شناسایی کاربران را در صورت لزوم توسعه داده است.

علاوه بر این، اغلب مبادلات مطابق قانون لازم است تا بررسی هویت مشتریان خود را قبل از اینکه آنها اجازه خرید یا فروش بیت کوین را بدهند، تسهیل می کند تا بتوان از طریق استفاده ازبیت کوین پیگیری کرد. از آنجا که شبکه شفاف است، پیشرفت یک معامله خاص برای همه قابل مشاهده است.

این باعث می شود که بیت کوین ارز مورد علاقه برای جنایتکاران، تروریست ها و پولشویی ها نباشد.

4 – تغییر غیر قابل تغییر

بر خلاف معاملات الکترونیکی فیات، معاملات بیت کوین نمی تواند معکوس شود.

این به این دلیل است که هیچ “داور” مرکزی وجود ندارد که بتواند بگوید “خوب، پول را برمی گرداند”. اگر یک تراکنش در شبکه ثبت شده باشد، و اگر بیش از یک ساعت گذشت، تغییر غیرممکن است.

در حالی که این ممکن است برخی را نگران کند، اما این بدان معنی است که هر معامله ای در شبکه بیت کوین نمی تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد.

5 – تقسیم پذیری

کوچکترین واحد بیت کوین یک ساتوش نامیده می شود. این یکصد میلیون بیت کوین (0000000101) است – در قیمت امروز، حدود یکصد و یک سنت است.

دانلود مرورگر cryptotab از سایت networkmining

9 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۱۸ votes, average: ۴.۳۳ out of ۵)

Loading...